Zajawki na interesujące podróże na rowerze po Polsce jak i Europie

Wycieczki rowerem są w od paru lat niezmiernie popularne. Miłośnicy dwóch kółek rokrocznie pakują sakwy oraz udają się w podróż po Polsce albo po całym kontynencie. Jeżeli pragniemy do nich dołączyć, to należy sprawdzić, gdzie znajdziemy dobre trasy i jak przygotować się do takiej eskapady.

Pragnąc przeżyć ciekawie wakacje, trzeba się namyślić, czy w miejscu gdzie jedziemy, możemy wypożyczyć rowery.

Obchodzi Cię jedynie sprawdzona informacja spod linku (http://www.szkolagimnastyki.lublin.pl/harmonogram)? Jeśli tak, to zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, na której stale dostaniesz pewne informacje.

Wtenczas wystarczy, że sprawdzimy trasy rowerowe (w tej witrynie znajdziesz odpowiedź) idące od miejscowości, w której się zatrzymaliśmy oraz już będziemy mieli szansę bez problemu oglądać inne zakątki tych regionów. Dzięki rowerowi zadbamy o kondycję oraz ciało, a podróżując bocznymi dróżkami, będziemy posiadali szansę napotkać widoki, których nie widzielibyśmy jadąc autostradą. Warto powiedzieć, że takie trasy rowerowe przeważnie są właściwie oznaczone i utrzymane, zatem również kilkuletnie dzieci nie będą miały trudów, żeby się po nich przemieszczać. Powinniśmy je przejrzeć wcześniej, gdyż wtenczas będziemy mieli możliwość wszystko idealnie sobie wymyślić.

Wycieczki rowerowe po trasach Europy
Author: Grao Castellon
Source: http://www.flickr.com
Ilość osób kochających dwa kółka jako środek transportu jest rośnie, dlatego też zwiększa się również ilość tras rowerowych – w wielu państwach przygotowywane są profesjonalne trasy rowerowe dedykowane turystom – w taki sposób coś takiego jak wycieczki rowerowe po europie (zobacz więcej tutaj) stają się pomysłem świetnym na przeżycie wspaniałej przygody. Szczególnie, że niektóre z tych najlepszych tras biegną przez pejzaże zapierające dech w piersiach. Trasy rowerowe można wyszukać w sieci – naturalnie stworzone są różne stopnie trudności, znajdziemy zarówno szlaki relaksacyjne, jak i te wyczynowe, które będą od nas wymagać dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają także dużo więcej adrenaliny. Powstała także lista 10 top szlaków, które zostają najczęściej wybierane przez turystów – pośród tych szlaków znajduje się odcinek znanego Tour de France, zlokalizowany oczywiście we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla kolarzy o dobrej kondycji, ponieważ wymaga dużo wysiłku. Na samym szczycie listy także jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych cudownych pejzaży pełnych pól lawendowych, jednak prawdziwym rajem dla podróżujących uwielbiających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu, a sieć tras rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi rewelacyjnie.

Następną istotną rzeczą, która powinna być określona przed wyjazdem jest lista ekwipunku obowiązkowego jakie winni mieć uczestnicy. Pozwoli to ustrzec się sytuacji gdy np. w trakcie deszczu okazuje się iż ktoś nie ma kurtki.