Jakim zmianom uległa kinematografia przez ostatnie lata, jak piractwo wpłynęło na branżę filmową.

Filmy są nierozerwalną częścią współczesnej kultury, i od wielu długich lat dokumentują bieżące wydarzenia, pokazują naszą historię, ale też uczą, straszą i bawią. Przez minione lata powstało wiele kasowych hitów, jakie do dzisiaj ogląda się z wielką przyjemnością. Przemysł filmowy mimo dużych zmian bez przerwy trzyma się mocno.

Filmy
Author: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Source: http://www.flickr.com
Kasowi aktorzy zarabiają za rolę miliony euro, ale takie wydatki najczęściej się zwracają nawet w kilka dni po dacie premiery. Wydawać by się mogło, że widzowie oglądali już wszystko, ale jednak bez przerwy producentom udaje się ich zaskoczyć albo jakimś niezwykłym pomysłem, albo rewelacyjnymi efektami specjalnymi.

Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że temat Cię bardzo zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony nauka gry na perkusji kraków, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

I później z utęsknieniem się czeka na kolejne premiery, które przyciągają do sal kinowych rzecze kinomanów i generują wielkie zyski, i to nawet mimo coraz bardziej powszechnego piractwa. Jak się okazuje, ludzie w dalszym ciągu bardzo chętnie chodzą do kin, nie tylko dla samego obejrzenia filmu, ale też przyjemnego spędzenia wolnych chwil. Oczywiście piractwo było, jest i raczej będzie, lecz większość kin trzyma się bardzo dobrze i nie narzeka na swoją sytuację.

Oglądane nielegalnie filmy są rzecz jasna pewnym problemem, który spędza właścicielom wytwórni sen z oczu, bo to oni właśnie przeważnie będą narzekać na to zjawisko. Jest faktem, że najnowsze filmy można w sieci oglądnąć znacznie wcześniej, niż odbywa się ich oficjalna premiera w kinie. Lecz najczęściej jakość takich filmów nie należy do najlepszych, często są one nagrywane w kinowych salach, więc komfort oglądania pozostawia dużo do życzenia. Są oczywiście osoby, którym nie będzie to przeszkadzać i nawet jeżeli niewiele będą widzieli na ekranie, to się będą chwalili, że oglądali najlepsze polskie filmy. Zaryzykować jednak można tezę, że takie osoby i tak do kina by się nie wybrały, więc w praktyce na tym, że oglądnęli oni ściągnięty z sieci film (sprawdź profesjonalne wideofilmowanie) nikt wiele nie traci. Miłośnicy dobrego filmu na pewno docenią krystaliczny obraz, rewelacyjny dźwięk i bardzo wygodne fotele, i mimo wszystko raz na jakiś czas odwiedzą prawdziwe kino.