Jeśli urządzasz cztery kąty, sięgnij po rozwiązania nie tylko modne, ale i sprawdzone! Spójrz, czym się zachwycić!

W adaptacji szkiców ogólnobudowlanych i wykończeniowych wykorzystuje się dzisiaj najróżniejszych surowców, od zwyczajnych i od lat sławnych, do innowacyjnych i całkowicie niekojarzonych z budownictwem. Jednak nieprzerwanie, niezmiennie od dekad, w branży tej wykorzystuje się drzewo, chociaż lokalizacje i metody jego przeznaczenia bywają inne od takich, do jakich się przyzwyczailiśmy.

mieszkanie - stykówka
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Po panowaniu cegły, a potem tak zwanej wielkiej płyty, nadszedł okres rehabilitacji drewna jako podstawowego budulca ścian domu. Coraz bardziej popularne są domy z drzewa, wszelako faktycznie przeważnie finansują je nowobogaccy wyprowadzający się z miasta na wieś. Nieprzerwanie jednak drzewo dominuje na naszych podłogach - deska parkietowa z różnym usłojowieniem, z przeróżnych rodzajów drewna, jest stosowana nie tylko w salonach, ale także na balkonie i w toalecie, czyli w pomieszczeniach od lat oddawanych we władanie kafelków. Do łask przyszło również dekorowanie drewnem ścian, chociaż już nie w formie opatrzonej boazerii. Zresztą drewno sprawdza się nie tylko wewnątrz mieszkania. Wprawdzie drewniane płoty nie cieszą się wielką famą z uwagi na potrzebę ich częstego konserwowania, ale już domki z narzędziami - w rzeczy samej. Wydają się o tyle praktyczne, że nie wymagają kopania mocnych podkładów, a na dodatek domki takie da się kupić już gotowe, do samodzielnego skręcenia po przywiezieniu do ogródka czy też na działkę. O ile więc nie mamy drygu do projektowania i montowania, drewniane domki na narzędzia zdadzą egzamin bez dwóch zdań.

Pomnijmy dodatkowo o tym, że elementy z drewna można bez problemu, za to z ciekawym skutkiem estetycznym, integrować z innymi tworzywami. Chociażby beton dekoracyjny w zestawieniu z deską drewnianą wytworzy interesujący rezultat. Można się zainspirować aranżacjami przedstawianymi w wielu miesięcznikach czy portalach wnętrzarskich.